Śląska Szkoła Jakości

Szkoła otrzymała Certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości, który został przyznany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w zakresie: koncepcja pracy szkoły, kształcenie. Certyfikat ten przyznano naszej szkole na okres do 31 sierpnia 2012 roku. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym programie naszej szkoły, przyczyni się do jej jakościowego rozwoju.

Gra miejska w ramach programu "Twoje dane- Twoja sprawa"

Wczoraj uczniowie ze szkół z Częstochowy i powiatu uczestniczyli w grze miejskiej, związanej z projektem GIODO "Twoje dane-Twoja sprawa". Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Gruzło, Adrian Strulak i Mateusz Opiłka z klasy IV pod opieką p. A. Wierus.

Podczas dwugodzinnej, edukacyjnej zabawy, 3-osobowe drużyny oraz ich opiekunowie musieli odwiedzić kilka rozmieszczonych w mieście punktów kontrolnych, gdzie czekały na nich pytania i łamigłówki nawiązujące do zasad ochrony danych osobowych. Za każdą poprawnie rozwiązaną zagadkę uczestnicy otrzymywali punkty.

Zwycięska drużyna zostanie nagrodzona 21 maja w Miejskim Domu Kultury podczas podsumowania programu "Twoje dane – Twoja sprawa". Trzymajcie za nas kciuki !

Częstochowska gra miejska to jeden z elementów V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - Twoja sprawa”. Organizatorami zabawy były: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, a także Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Akademia im. Jana Długosza.

Copyrights © 2013 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie