Śląska Szkoła Jakości

Szkoła otrzymała Certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości, który został przyznany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w zakresie: koncepcja pracy szkoły, kształcenie. Certyfikat ten przyznano naszej szkole na okres do 31 sierpnia 2012 roku. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym programie naszej szkoły, przyczyni się do jej jakościowego rozwoju.

3 wizyta robocza Włochy

 

                                                                    

„Healthy start for a healthier future”

 2013-2015

        Sprawozdanie z 3 wizyty roboczej we Włoszech (Chieti)

(Wymiania uczniowska)

       31.03 - 05.04.2014

W dniach od 31.03. do 05.04.2014 r. 4 uczennic naszej Szkoły pod opieką pań nauczycielek Aliny Tatarowicz ,  Agnieszki Jędrzejczak oraz Katarzyny Zbierańskiej w ramach dalszej realizacji programu Comenius odwiedziły partnerskie szkoły włoskie. W ramach wizyty realizowano założenia europejskiego programu Comenius pt. Zdrowy start w przyszłość. Nasze uczennice, godnie reprezentując naszą szkołę poznawały piękne zakątki regionu Abruzji. Dowiedziały  się jak żyją włoskie rodziny, uczestniczyły w życiu szkoły, obserwowały lekcje. Wizytę wzbogaciła wycieczka do Rzymu i najsłynniejsze na świecie miejsca, takie jak: Bazylika św. Piotra w Watykanie, Colosseum.

Każdy przekonał się, jak warto uczyć się języków obcych, aby podróżować i podtrzymywać zawiązane przyjaźnie.

Te wspaniałe doświadczenia potwierdziły wiarę wszystkich uczestników w to, że podróże kształcą.

W spotkaniu tym uczestniczyli wszyscy partnerzy projektu ( Chorwacja, Bułgaria, Turcja, Rumunia, Grecja).  Tematem przewodnim wizyty było: nagranie relacji z wydarzenia sportowego zrealizowanego w naszej szkole, wykonanie plakatu o zajęciach sportowych odbywających się w naszej szkole i przedszkolu . W trakcie wizyty odbyła się prezentacja i wymiana przygotowanych przez uczniów produktów w postaci listów, rysunków, upominków. W trakcie spotkania roboczego nauczyciele zaangażowani w projekt zaplanowali zadania na kolejny etap projektu.

                                                         Opracowała: Katarzyna Zbierańska

 

Zdjęcia z wizyty

 

 

Copyrights © 2013 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie